Archiwum dla daty: 18-05-2012

Glinka czerwona

Dodano dnia: 18-05-2012, Otagowano: glinka, jędrna skóra, gładka skóra

Glinka czerwona jest zasobna w mikroelementy i sole mineralne. W jej skład wchodzi krzem, żelazo, glin, potas, fosfor, mangan, sód i kilka innych pierwiastków. Glinka czerwona jest znakomita do skóry mieszanej i tłustej, ale w szczególności do cery naczyniowej. Rozszerzone naczynka krwionośne oraz trądzik różowaty to dolegliwości, które glinka łagodzi w znakomity sposób. Wykorzystuje się ją również do leczenie egzemy, uszkodzeń skóry, trądziku oraz innych problemów dermatologicznych. Wspomaga nawet leczenie oparzeń. Glinka wzmacnia skórę oraz naczynia krwionośne. Posiada właściwości absorpcyjne. Wchłania zanieczyszczenia. Likwiduje nadmiar tłuszczu, usuwa kurz, pył i martwe komórki. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry, przez co zapobiega jej wysuszeniu. Te właściwości decydują o tym, że glinka czerwona jest dobra także dla skóry suchej, a przede wszystkim dojrzałej, której grozi utrata jędrności. Wzmacnia strukturę skóry. Pobudza komórki do odbudowy. Charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi.

Glinka brązowa

Dodano dnia: 18-05-2012, Otagowano: woda, składniki odżywcze

Glinka brązowa zawiera mnóstwo mikro i makroelementów, które są łatwo przyswajalne dla organizmu. Substancje łatwo wchłaniają się przez skórę przynosząc jej wiele korzyści. Najważniejszym składnikiem glinki jest krzem. Oprócz tego jest bogata w żelazo, potas, glin, wapń, magnez, fosfor, sód, mangan, selen, cynk i miedź. Glinkę można stosować na skórę suchą i wrażliwą, ale największe korzyści przynosi cerze tłustej lub mieszanej ze skłonnością do zanieczyszczeń. Zdolności absorpcyjne powodują, że zanieczyszczenia zostają usunięte z powierzchni ciała. Właściwości antybakteryjne hamują rozwój bakterii. Glinka sprzyja skórze z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Stosuje się ją również w przypadku trądziku różowatego. Łagodzi stany zapalne. Rozszerzone naczynka stają się mniej widoczne, ponieważ substancje z glinki skutecznie je uszczelniają. Używanie glinki powoduje lepsze odżywienie skóry. Następuje jej wygładzenie i wyrównanie kolorytu. W dotyku i kolorze skóra zaczyna przypominać brzoskwinię.

Maseczki z glinki kaolinowej

Dodano dnia: 18-05-2012, Otagowano: woda, składniki odżywcze

Glinki kaolinowe mają przede wszystkim bardzo dużą zawartość krzemu. Sproszkowaną glinkę miesza się z małą ilością wody aż do uzyskania jednolitej masy konsystencją przypominającej śmietanę. Dodajemy jeszcze dwie łyżki mąki ryżowej. Dzięki temu uzyskamy gęstszą teksturę, która nie będzie spływać. Tak przygotowaną maskę nakładamy na twarz. Można ją stosować także na inne obszary ciała. Maseczkę trzymamy do czasu aż wyschnie. Wtedy zmywamy ją letnią wodą. Skóra przetłuszczająca się i równocześnie szorstka jest szczególnie problematyczna, ponieważ z jednej strony potrzebuje oczyszczenia, a z drugiej odpowiedniego nawilżenia. Na takie problemy dobra będzie maseczka z glinki kaolinowej z kilkoma kroplami soku z cytryny oraz połową łyżeczki miodu. Do tego wsypujemy jeszcze dwie łyżeczki płatków owsianych. Skórę suchą poratujemy glinką, którą mieszamy ze śmietaną lub słodką śmietanką. Maseczka piękności odświeży cerę i wygładzi zmarszczki. Łączymy glinkę z oliwą, sokiem z cytryny i ogórków, pomidorów i winogron, olejkiem różanym i miodem.