Archiwum dla daty: 21-05-2012

Właściwości glinki marokańskiej

Dodano dnia: 21-05-2012, Otagowano: woda, cera, sole mineralne

Na marokańskiej ziemi znajdują się złoża cennej dla urody glinki Ghassoul, czy też Rhassoul. Jej nazwa pochodzi od wyrazu rassala, co po arabsku oznacza myć. Glinka ma bardzo drobną strukturę. Ta drobnocząsteczkowość pozwala na dobre wchłanianie wszelkich zanieczyszczeń. Zawiera duże ilości minerałów. W jej skład wchodzi magnez, krzemionka, żelazo, wapń, sód oraz potas. Glinkę stosuje się jako mydło lub szampon. Świetnie sprawdza się jako maseczka. Doskonale odtruwa skórę. Regularnie stosowana przywraca skórze tłustej równowagę. Sprawdza się tak samo w przypadku skóry mieszanej. Skóra wrażliwa i skłonna do alergii także dobrze reaguje na glinkę. Glinka pomaga usunąć zanieczyszczenia z twarzy. Kurz i pył są problemem przede wszystkim w dużych miastach, ale nie tylko. Glinka się z nimi rozprawi. Przy okazji usunie martwe komórki. Wchłania nadmierną ilość sebum, ale także wygładza skórę. Wykazuje działanie detoksykujące i napinające. Odświeża cerę, usuwa widoczne zmęczenie. Skóra staje się jędrniejsza.

Zastosowanie glinki marokańskiej

Dodano dnia: 21-05-2012, Otagowano: woda, cera, sole mineralne

Glinkę marokańską, podobnie jak inne glinki rozrabia się z wodą. Sproszkowaną glinkę marokańską miesza się z taką ilością wody, aby jej konsystencja stała się sprężysta i gładka. Otrzymaną mieszankę nakładamy na twarz i trzymamy około 10 minut. Można nią też masować ciało i po chwili spłukać. Glinka marokańska w połączeniu z innymi składnikami daje bardzo dobre efekty pielęgnacyjne. Oczyszczająco-pielęgnacyjną maskę otrzymamy z połączenia glinki z olejem arganowym i wodą z kwiatów pomarańczy. Składniki są dostępne w sklepach z naturalnymi produktami kosmetycznymi. Do przygotowanego naczynia wsypujemy dwie łyżki glinki marokańskiej. Dodajemy również po dwie łyżki wody pomarańczowej i oleju arganowego. Maska jest odpowiednia na ciało, twarz oraz włosy. Wmasowujemy ją delikatnie i trzymamy nie dłużej niż 10 minut. Spłukujemy ciepłą wodą. W przypadku skóry dojrzałej łączymy glinkę z trzema łyżkami mleka i łyżką miodu. Na skórę wrażliwą stosujemy mieszankę glinki z olejem migdałowym. Przy skórze tłustej dodajemy wodę z cytryną.

Francuska glinka fioletowa

Dodano dnia: 21-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, skóra

Francuska glinka fioletowa przyciąga wzrok swoim pięknym kolorem, który kojarzy się z barwą lawendy i wrzosów. Glinki są niezwykłym darem natury. Także glinka fioletowa jest bogata w minerały. Zawiera m.in. tlenki żelaza. Nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry normalnej i suchej. Można stosować ją na twarz, ciało i włosy. Wykorzystuje się ją jako składnik różnych produktów kosmetycznych. Wykorzystuje się jej wartość pielęgnacyjną, ale często jest też stosowana jako barwnik ze względu na swój wyjątkowy kolor. Francuska glinka fioletowa jest delikatna. Wykazuje działanie przeciwzapalne, co jest pożądane w przypadku występowania różnych podrażnień i zanieczyszczeń skóry. Wzmaga krążenie krwi, co wiąże się z lepszym dotlenieniem tkanek. To z kolei wpływa na lepszy, zdrowszy wygląd skóry. Zastosowanie fioletowej glinki powoduje wygładzenie skóry. Glinka zdecydowanie ją zmiękcza. Komórki skóry zostają dogłębnie odżywione. Skóra już po pierwszej aplikacji staje się gładsza. Z powrotem nabiera blasku.