Glinka zielona

Glinka zielona jest przeznaczona przede wszystkim do skóry tłustej i trądzikowej. Można ją stosować na twarz, ciało, a także włosy. Jej właściwości absorpcyjne pozwalają na wchłanianie nadmiaru sebum. W ten sposób skóra zostaje oczyszczona ze wszystkich szkodliwych substancji. Antyseptyczne działanie pozwala na uporanie się z bakteriami. Glinka zielona wykazuje właściwości antytoksyczne i przeciwzapalne. Dezynfekuje i ułatwia gojenie miejsc objętych trądzikiem. Oprócz tego posiada właściwości remineralizujące. Pomaga w usunięciu martwych komórek. Powoduje wzmocnienie tkanki, a przez to poprawę jędrności skóry. Zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega pojawianiu się nowych. Cera staje się odżywiona i odświeżona. Znika wygląd zmęczonej cery. Glinka zielona jest pełna soli mineralnych takich jak: krzem, wapń, magnez, fosfor, cynk, sód i potas. Glinkę zieloną można kupić w postaci gotowej maseczki lub przygotowujemy ją z sypkiej postaci glinki. Glinkę należy zmieszać z niewielką ilością przegotowanej wody, wody mineralnej lub wody kwiatowej.

Glinka biała

Biała glinka jest skarbnicą krzemianu glinu. W jej skład wchodzi ponadto czysty krzem, magnez, wapń, żelazo, sód i potas. Przy jej pomocy usuniemy martwe komórki. Regeneracja tkanek zostanie pobudzona. Glinka jest delikatna. Idealna dla skóry suchej, wrażliwej, naczyniowej. Pobudza cyrkulację krwi. Glinka oczyszcza skórę, wchłania zanieczyszczenia. Usuwa nawet toksyny. Wykazuje właściwości lekko ściągające, ale równocześnie kojące. Nie wywołuje uczucia ściągnięcia skóry. Łagodzi wszelkie podrażnienia. Skutecznie zmniejsza zaczerwienienia. Duża ilość antyoksydantów opóźnia procesy starzenia. Skóra staje się ładnie wygładzona. Jest odżywiona i odzyskuje blask. Glinka biała stymuluje komórki do regeneracji. Jest to typowa cecha wszystkich rodzajów glinek. Koloryt skóry zostaje poprawiony i wyrównany. Skóra nabiera sprężystości, jest bardziej jędrna. Glinkę po rozrobieniu z wodą stosujemy jako maseczkę. Glinka się nie rozpuszcza, lecz tworzy zawiesinę. Można ją stosować również na włosy. Wspaniale oczyszcza skórę głowy.

Glinka różowa

Dodano dnia: 14-05-2012, Otagowano: glinka, jędrna skóra, gładka skóra

Glinka różowa powstaje z połączenia glinki czerwonej z białą. Najlepiej przysługuje się skórze suchej i wrażliwej. Jest bardzo delikatna. Dzięki odpowiednim proporcjom wspomnianych glinek zyskuje wyjątkowe właściwości. Glinka różowa składa się z bardzo drobnych cząsteczek. Wykonuje się z niej maseczkę do twarzy, szyi i dekoltu. Wystarczy połączyć ją z wodą. Można kupić też gotową maseczkę z różowej glinki. Zastosowana na włosach rewitalizuje je. Glinkę można stosować jako dodatek do kąpieli. Wówczas taka kąpiel ma właściwości oczyszczające. Maseczkę nakłada się grubą warstwą i pozostawia na około 10 minut. Maseczka nie powinna kompletnie wyschnąć, dlatego zaleca się grubą warstwę. Glinka absorbuje zanieczyszczenia. Złuszcza obumarły naskórek i czyni skórę gładką i delikatną w dotyku. Oczyszczające i odtruwające właściwości idą w parze z działaniem kojącym. Glinka różowa pomaga w zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Hamuje uciekanie wody przez skórę. Dzięki temu sucha skóra powraca do dobrej kondycji.


[1] 2 3 4 5     następna