Kąpiel z soli morskiej

Dodano dnia: 07-06-2012, Otagowano: kąpiel, orzeźwienie

Sól morska jest solą gruboziarnistą. Do przygotowania kąpieli wystarczy sól morska spożywcza, którą dostaniemy w sklepach spożywczych. Można wykorzystać również czystą sól z Morza Martwego zakupioną w drogerii lub aptece. Sól morska oferuje również spora ilość sklepów internetowych. Wystarczy trochę poszukać, aby zakupić oryginalną sól morską. Sól morską otrzymuje się z odparowania wody morskiej. Jest więc produktem w pełni naturalnym i dlatego jej właściwości są tak bogate. Wykorzystuje się ją nawet w celach leczniczych. Pomaga na takie problemy skórne jak łuszczyca lub trądzik. Sól pomaga w usunięciu napięcia mięśni. Jest świetnym środkiem rozluźniającym. Łagodzi bóle mięśni. Wannę napełniamy ciepłą, ale nie gorącą wodą. Do wody wsypujemy mniej więcej pięć łyżek stołowych soli morskiej. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Ważne jest, aby po kąpieli spłukać dobrze ciało, aby usunąć pozostałości soli. W tym celu używamy wyłącznie czystej, ciepłej wody. Nie stosujemy mydła ani żadnego żelu.

Kąpiel z dodatkiem maślanki

Podobno Kleopatra, która szczyciła się alabastrową skórą kąpała się w kozim mleku. W drogeriach można znaleźć preparaty do kąpieli oraz inne kosmetyki pielęgnacyjne z dodatkiem koziego mleka. Skóra po nich faktycznie zyskuje większą gładkość. Do kąpieli można jednak wykorzystać również swojską maślankę. O korzyściach płynących z kąpieli z dodatkiem maślanki decyduje duża zawartość tłuszczów oraz kwasu mlekowego. Są to substancje, które w znakomity sposób zmiękczają skórę i zapewniają jej odpowiednia poziom nawilżenia. Kąpiel w maślance służy również osobom, które mają problemy z wypryskami. Maślanka działa oczyszczająco, ściąga pory, a więc blokuje działanie bakterii. Wypryski najczęściej pojawiają się na plecach, dekolcie oraz ramionach. Są to miejsca osłonięte ubraniami przez większą część roku. W każdej sytuacji mniej lub bardziej się pocimy, więc bakterie automatycznie mają pożywkę. Te okolice ciała trudniej pielęgnuje się niż twarz – kąpiel w maślance to świetne rozwiązanie. 2 lub 3 litry maślanki wlewamy do wanny z ciepłą wodą i mamy gotową kąpiel.

Kąpiel w ziołach

Zioła są wykorzystywane w lecznictwie od wielu wieków. Początki medycyny opierają się na naturalnych właściwościach ziół, które w niektórych przypadkach wciąż przewyższają działanie chemicznych leków. Zioła można z powodzeniem dodawać do kąpieli. Zawarte w nich substancje działają korzystnie na skórę, a przy okazji wzmacniają organizm. Zioła do kąpieli dobieramy według indywidulanych potrzeb. Można stosować pojedyncze zioła lub mieszanki. Opisy właściwości ziół można znaleźć w Internecie oraz w księgarniach i bibliotekach, gdzie oferowane są książki dokładnie o ziołach. Każde zioło ma inne właściwości. Można je stosować w celu wyciszenia myśli, relaksu, odprężenia. Zdecydowanie wpływają na lepsze ukrwienie, co od razu widać po kondycji skóry, która staje się lepiej dotleniona. Zioła potrafią dobrze oczyszczać skórę, a także ją wygładzać. Ujędrniające właściwości mają takie zioła jak: szałwia, mięta, rozmaryn, macierzanka. Szałwia ma również działanie odkażające i przeciwpotowe. Do wanny z ciepłą wodą wystarczy wsypać garść ziół.


poprzednia     1 [2] 3 4     następna