Rękawica do peelingu

Warto zaczerpnąć inspirację z rytualnego zabiegu hammam, podczas którego skóra jest dokładnie oczyszczana i nawilżana. Podstawą tego zabiegu jest dokładne złuszczenie martwych komórek, aby pobudzić skórę do odnowy i przywrócić jej gładkość. Rękawica do peelingu wykorzystywana podczas hammam nosi nazwę Kessa. Można ją dostać bez problemu poprzez różne sklepy online, przede wszystkim te, które oferują naturalne produkty do pielęgnacji ciała. W domu można samodzielnie wykonać peeling tą rękawicą wykorzystują ten sam kosmetyk, co podczas wspomnianego rytuału. Wystarczy dodatkowo zamówić czarne mydło. Można też wykorzystać peeling do ciała, który posiada się w domu. Rękawica zapewnia lepsze efekty niż w przypadku używania samych dłoni do wcierania peelingu. Rękawica pomaga w znacznie głębszym usuwaniu martwych komórek. W rezultacie otrzymujemy skórę gładką jak jedwab. Dzięki masażowi rękawicą skóra jest lepiej dotleniona, a przez to nabiera zdrowszego kolorytu. Ponadto olejki, balsamy lub kremy znacznie lepiej wchłaniają się na tak przygotowanej skórze.

Peeling cukrowy

Wybór peelingów cukrowych na rynku jest dość duży. Wiele z nich jest wzbogacanych dodatkowymi substancjami zapachowymi, które często pełnią też dodatkową rolę pielęgnacyjną. W drogeriach dostaniemy peeling cukrowy wzbogacony słodkimi migdałami, płatkami róż, aromatem pomarańczowym lub waniliowym, żurawinami, czekoladą, olejkiem kokosowym i wieloma innymi składnikami. Częstotliwość stosowania peelingu cukrowego zależy od rodzaju skóry. W przypadku skóry normalnej lub suchej peeling wykonujemy raz w tygodniu. Skóra mieszanka i tłusta wymaga częstszych peelingów od dwóch do trzech razy w tygodniu. Peeling cukrowy doskonale ściera martwy naskórek. Usuwa zanieczyszczenia. Skóra staje się gładka i lepiej oddycha, a przez to skuteczniej wchłania również substancje, które jej dostarczamy wcierając różne preparaty. Nadaje się nawet dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ nie wywołuje podrażnień. Peeling cukrowy można też przyrządzić samemu. Wystarczy zmieszać pół szklanki cukru trzcinowego z 1/3 szklanki oliwy z oliwek i trzema kapsułkami witaminy A+E.

Peeling kawowy

Aromat kawy niejednej osobie jest potrzebny z rana, aby obudzić się i zacząć sprawnie działać. Inne osoby nie wyobrażają sobie życia bez popołudniowej kawy, która dostarcza im energii, aby przetrwać do końca dnia. Nie wszyscy wiedzą, że kawę wykorzystuje się w kosmetyce i to z dużym powodzeniem. Można powiedzieć, że budzi do życia nie tylko umysł, ale również skórę. Kawa jest wykorzystywana w preparatach wyszczuplających, ujędrniających i zwalczających pomarańczową skórkę ze względu na właściwości poprawy krążenia, cyrkulacji limfy, co sprzyja wygładzeniu ciała. Wygładza ciało również w inny sposób. Z kawy można przygotować znakomity peeling. Peeling oczyszcza skórę, a dzięki swojemu zapachowi pobudza ciało i wspaniale relaksuje. Jeśli chcemy poprawić sobie samopoczucie nie musimy od razu pić kawy, wystarczy, że ją wetrzemy w ciało. Potrzebujemy cztery łyżeczki mielonej kawy. Zalewamy je wrzątkiem, kiedy wystygną przecedzamy. Dodajemy do fusuów trochę oliwy i wcieramy w ciało. Spłukujemy ciepłą wodą.


poprzednia     1 2 [3] 4     następna