Archiwum tagu: skóra

Francuska glinka fioletowa

Dodano dnia: 21-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, skóra

Francuska glinka fioletowa przyciąga wzrok swoim pięknym kolorem, który kojarzy się z barwą lawendy i wrzosów. Glinki są niezwykłym darem natury. Także glinka fioletowa jest bogata w minerały. Zawiera m.in. tlenki żelaza. Nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry normalnej i suchej. Można stosować ją na twarz, ciało i włosy. Wykorzystuje się ją jako składnik różnych produktów kosmetycznych. Wykorzystuje się jej wartość pielęgnacyjną, ale często jest też stosowana jako barwnik ze względu na swój wyjątkowy kolor. Francuska glinka fioletowa jest delikatna. Wykazuje działanie przeciwzapalne, co jest pożądane w przypadku występowania różnych podrażnień i zanieczyszczeń skóry. Wzmaga krążenie krwi, co wiąże się z lepszym dotlenieniem tkanek. To z kolei wpływa na lepszy, zdrowszy wygląd skóry. Zastosowanie fioletowej glinki powoduje wygładzenie skóry. Glinka zdecydowanie ją zmiękcza. Komórki skóry zostają dogłębnie odżywione. Skóra już po pierwszej aplikacji staje się gładsza. Z powrotem nabiera blasku.

Francuska glinka niebieska

Dodano dnia: 27-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, skóra

Francuska glinka niebieska jest glinką kaolinową. Posiada specyficzny niebiesko-szary kolor, który jest zdeterminowany przez obecność kobaltu. Do składników mineralnych glinki należą również: magnez, żelazo, krzem, kaolinit, wapń i cynk. Składniki mineralne mają niezwykle dobroczynny wpływ na skórę. Glinka niebieska jest przeznaczona właściwie do każdego typu skóry. Świetnie działa na cerę suchą i dojrzałą, ale również na skórę suchą. Po zastosowaniu tego kosmetyku cera staje się gładka i odświeżona. Glinka nie wysusza jej, ale jest wspaniałym pochłaniaczem zanieczyszczeń, co jest bardzo przydatne w przypadku cery mieszanej i tłustej. Działa odkażająco na wypryski i usuwa tłustą warstwę ze skóry, ale dzięki delikatnemu działaniu nie powoduje jej wysuszenia, które zwykle prowadzi do jeszcze większe przetłuszczania skóry. Należy do najbardziej delikatnego typu glinek. Wspomaga leczenie ropnych wykwitów. Dzięki glince skóra jest rozjaśniona. Zdecydowanie odzyskuje blask. Glinkę w sproszkowanej postaci można mieszać z wodą i stosować jako peeling lub maskę.

Australijska glinka czarna

Dodano dnia: 02-06-2012, Otagowano: cera, sole mineralne, skóra

Australijska glinka czarna jest ciężką glinką. Wpływa na to duża zasobność żelaza. Doskonale natlenia skórę. Wiadomo, że niedotleniona skóra jest zmęczona, szara i łatwo wiotczeje. Dlatego należy docenić właściwości czarnej glinki. Jest znakomita do walki z wolnymi rodnikami. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Powstrzymuje pojawianie się zmarszczek. Posiada właściwości odżywcze. Substancje wnikają w głębokie warstwy skóry. Glinka powoduje zatrzymanie wody w skórze, przez co chroni ją przed przesuszeniem. Oprócz tego doskonale oczyszcza skórę. Po zastosowaniu cera staje się perfekcyjnie gładka. Glina ma zdolności do eliminowania bakterii oraz wirusów. Wchłania toksyny, a także niezwykle szkodliwe metale ciężkie. Można ją z powodzeniem stosować do różnych problemów skórnych. Maseczkę uzyskujemy poprzez zmieszanie glinki z wodą w takiej ilości, aby otrzymać gładką masę. Maskę nakładamy cienką warstwą i zmywamy ciepłą wodą po około 10 minutach. Czarna glinka zmywa się trudniej niż inne glinki, dlatego nie należy przesadzać z grubością nałożonej warstwy.

Błoto termalne z oligoelementami

Dodano dnia: 02-06-2012, Otagowano: cera, sole mineralne, skóra

W błocie termalnym z oligoelementami znajduje się mnóstwo substancji odżywczych, które są niezbędne do zachowania właściwej kondycji skóry. Naturalne składniki regulują funkcjonowanie komórek skóry. Błoto dostarcza skórze właściwy budulec. Zapewnia jej sprawną odnowę. Błoto termalne powinny stosować osoby o skórze skłonnej do przetłuszczania. Zalecane jest również w przypadku występowania owrzodzeń na skórze i podrażnień. Rany i poparzenia są skutecznie kojone, a substancje pochodzące z błota minimalizują możliwość powstania blizn. Mikrokrążenie w tkance łącznej zostaje pobudzone, a skóra dobrze natleniona. W ten sposób dochodzi do lepszego wchłaniania substancji z błota oraz składników pochodzących np. z kremu aplikowanego po zmyciu maseczki. Błoto wykorzystuje się jako peeling i maseczkę. Stosuje się też kąpiel błotną na całe ciało. Skóra zostaje wygładzona, a pomarańczowa skórka zniwelowana. Błoto termalne jest wykorzystywane w walce z łuszczycą i egzemą. Usuwa obumarłe komórki naskórka. Wspomaga leczenie także innych problemów dermatologicznych.