Archiwum tagu: właściwości

Francuska glinka fioletowa

Dodano dnia: 21-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, skóra

Francuska glinka fioletowa przyciąga wzrok swoim pięknym kolorem, który kojarzy się z barwą lawendy i wrzosów. Glinki są niezwykłym darem natury. Także glinka fioletowa jest bogata w minerały. Zawiera m.in. tlenki żelaza. Nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry normalnej i suchej. Można stosować ją na twarz, ciało i włosy. Wykorzystuje się ją jako składnik różnych produktów kosmetycznych. Wykorzystuje się jej wartość pielęgnacyjną, ale często jest też stosowana jako barwnik ze względu na swój wyjątkowy kolor. Francuska glinka fioletowa jest delikatna. Wykazuje działanie przeciwzapalne, co jest pożądane w przypadku występowania różnych podrażnień i zanieczyszczeń skóry. Wzmaga krążenie krwi, co wiąże się z lepszym dotlenieniem tkanek. To z kolei wpływa na lepszy, zdrowszy wygląd skóry. Zastosowanie fioletowej glinki powoduje wygładzenie skóry. Glinka zdecydowanie ją zmiękcza. Komórki skóry zostają dogłębnie odżywione. Skóra już po pierwszej aplikacji staje się gładsza. Z powrotem nabiera blasku.

Francuska glinka niebieska

Dodano dnia: 27-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, skóra

Francuska glinka niebieska jest glinką kaolinową. Posiada specyficzny niebiesko-szary kolor, który jest zdeterminowany przez obecność kobaltu. Do składników mineralnych glinki należą również: magnez, żelazo, krzem, kaolinit, wapń i cynk. Składniki mineralne mają niezwykle dobroczynny wpływ na skórę. Glinka niebieska jest przeznaczona właściwie do każdego typu skóry. Świetnie działa na cerę suchą i dojrzałą, ale również na skórę suchą. Po zastosowaniu tego kosmetyku cera staje się gładka i odświeżona. Glinka nie wysusza jej, ale jest wspaniałym pochłaniaczem zanieczyszczeń, co jest bardzo przydatne w przypadku cery mieszanej i tłustej. Działa odkażająco na wypryski i usuwa tłustą warstwę ze skóry, ale dzięki delikatnemu działaniu nie powoduje jej wysuszenia, które zwykle prowadzi do jeszcze większe przetłuszczania skóry. Należy do najbardziej delikatnego typu glinek. Wspomaga leczenie ropnych wykwitów. Dzięki glince skóra jest rozjaśniona. Zdecydowanie odzyskuje blask. Glinkę w sproszkowanej postaci można mieszać z wodą i stosować jako peeling lub maskę.

Glinka żółta

Dodano dnia: 27-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, jędrna skóra

Glinka żółta jest pełna mikroelementów i soli mineralnych. Posiada kompleksowe właściwości. Pod względem działania przypomina glinkę czerwoną. Zasadnicza różnica pomiędzy nimi jest taka, że glinka żółta ma większą zawartość żelaza. Glinka stanowi częsty składnik mydeł oraz pudrów. Najkorzystniej oddziałuje na skórę mieszaną i dojrzałą, a także normalną, wrażliwą oraz tłustą. Posiada właściwości oczyszczające i przeciwzapalne, przez co radzi sobie z wypryskami trądzikowymi. Glinka jest też lekko złuszczająca i wykazuje działanie przeciwzapalne. Skóra zostaje oczyszczona, odnowiona i zregenerowana. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Przywraca skórze zdrowy koloryt. Nadaje jej świeżości i blasku. Wyraźne efekty daje stosowanie glinki do skóry szarej i zmęczonej. Sproszkowaną glinkę rozrabia się z wodą mineralną lub przegotowaną. Jako maseczkę stosuje się ją na twarz, szyję, dekolt, a także włosy. Na włosy działa tonizująco. Można też sobie przygotować kąpiel z dodatkiem glinki żółtej, która oczyści skórę.

Glinka z Morza Martwego

Dodano dnia: 27-05-2012, Otagowano: właściwości, tkanka, jędrna skóra

Glinkę z Morza Martwego można stosować do każdego typu skóry. Posiada wyjątkowe właściwości odtruwające. Glinkę można stosować samą, albo łączyć ją z innymi rodzajami glinek. Zależy, jaki efekt pielęgnacyjny chcemy osiągnąć. Glinkę z Morza Martwego można dostać w sklepach z kosmetykami naturalnymi, pojawia się też w drogeriach i aptekach. Tylko kupując glinkę w aptece mamy pewność, że posiada właściwe atesty. Najsilniejsze działanie ma oczywiście glinka w najczystszej postaci. Glinka z Morza Martwego jest szczególnie przydatna w leczeniu skóry trądzikowej. Dzieje się tak dzięki jej oczyszczającym i antyseptycznym właściwościom. Działa ściągająco i przeciwzapalnie. Odświeża i regeneruje. Równocześnie sprawia, że skóra pozostaje właściwie nawilżona. Zapobiega uciekaniu wody z naskórka. Chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wspomaga usuwanie zrogowaciałego naskórka. Usuwa zanieczyszczenia i odblokowuje pory. Glinka dzięki swoim składnikom prowadzi również do odpowiedniego natlenienia skóry, dzięki czemu jest wyraźnie odświeżona.